+90 541 231 00 22
info@seziceylan.com.tr

Orta Yüz Germe

Yüzümüzün ilk bakışta en dikkat çeken yeri orta yüzdür ve bu nedenle genç ve çekici bir yüzün temel birleşenidir. Maalesef ki sürekli yer çekiminin etkisine maruz kaldığımız için yaşlanma ile birlikte yanak bölgesindeki dokular aşağı doğru yer değiştirir. Bu da elmacık kemiklerinin daha düzleştiği, alt gözkapağı ile yanak ve burun ile yanak arasındaki geçiş hatlarının belirginleşmesine neden olan bir görüntü ile sonuçlanır.  Bu görüntü sizi olduğunuzda yaşlı ve sürekli yorgun görünmenize neden olmaktadır.

Ortayüz germe yüz germe ameliyatının alternatifi değildir. Ortayüz germe ameliyatı ile çene bölge ve boyun bölgesindeki sarkmalar giderilemez. Adından da anlaşılacağı üzere sadece orta yüzde yani alt gözkapağı, ve yanak bölgesini kapsar.

Ameliyat genel anestezi altında, hastane ortamında yapılır ve ortalama 2-2,5 saat sürer. 1 gece hastanede kalınır. İzsiz bir ameliyattır. Alt göz kapağı kirpik seviyesinden kesi yapılır, yanak bölgesindeki  sarkmış olan dokular kemik üzerinden kaldırılarak tekrardan eski yerine getirilerek kemiğe sabitlenir. Bu yukarı asma işlemi belirgin olmasa da alt çenedeki sarkmayı hafifletir ve de geciktirir. Alt gözkapaklarındaki yorun ifade silinir, yanak ve burun arasındaki geçiş hattı kaybolur. Bazen yağ dokuda sarkma ile birlikte atrofi denilen azalma da eşlik edebilir. Böyle durumlarda ameliyata yağ enjeksiyonu da eklenerek doku eksikliği giderilmektedir. Böylece daha genç ve çekici bir yüze kavuşursunuz.

Böyle bir ameliyat planlıyorsanız ameliyattan en az 3 hafta önce sigarayı bırakmış olmalısınız ve ameliyattan sonra  en az 3 ay kullanmamalısınız.  Ameliyattan 10 gün önce aspirin, ağrıkesici v.b. kan sulandırıcı ilaç almamalısınız ve yeşil çay ve benzeri bitki çayları tüketmemelisiniz.