+90 541 231 00 22
info@seziceylan.com.tr

KARIN GERME 2022 AMELİYAT ÜCRETLERİ

Yayınlayan: Op. Dr. Sezi Ceylan
Kategori: Annelik Estetiği Bursa, Bursa Estetik Cerrah, Bursa Meme Estetiği, bursa meme küçültme, Bursa Meme Plastik Cerrahi, Bursa Meme Protezi, Bursa Plastik Cerrahi, En iyi plastik cerrah bursa, gögüs küçültme ameliyatı bursa, göz kapağı ameliyaı ücretleri, göz kapağı estetiği ücretleri, göz kapağı estetiği ücretleri bursa, Karın germe Bursa, Karın Germe Uygulaması

Karın germe ameliyatı karın bölgesindeki sarkan deri ve fazla yağ dokunun alınması ile birlikte karın kaslarının sıkılaştırma işlemidir. Her hastanın vücudunun farklı olması nedeniyle yapılacak olan ameliyat da değişkenlik göstermektedir. Zayıf hastalarda yağ alma işlemi yapılmadan kas sıkılaştırılması ile fazla derinin alınması yeterli olurken bazı hastalarda karın ve bel gölgesinden yağ alma ameliyatı ile birlikte karın germe yapılması gerekebilmektedir. Bazı grup hastalarda ise özellikle doğum yapmamış ama diyet veya cerrahi yöntem ile aşırı kilo vermeye bağlı oluşan deri sarkması durumunda kas dokuya işlem yapılmadan germe ameliyatı yapılabilmektedir. Nadiren de mini karın germe ameliyatı ile sorun çözülebilmektedir. Ameliyatın nasıl yapılacağına, hangi tekniğin kullanılacağına, ilave işlem gerekip gerekmeyeceğine bağlı olarak da ameliyat ücretleri değişkenlik göstermektedir.

Karın germe ameliyatı öncesinde hastayla yapılan görüşme ve muayenede hastanın vücut yapısı, boy/kilo oranı, ek hasatlığının olup olmaması, sigara kullanımı, ameliyattan beklentisi değerlendirilir. Karın germe ameliyatları genellikle gebelik sonrasında oluşan deformiteleri gidermek amacıyla yapılmakta olup “annelik estetiği” adı altındaki ameliyatlar bütünün ana bileşenidir. Bu nedenle karın germe ameliyatı ile birlikte sıklıkla meme şekillendirme ve veya liposuction ameliyatları eklenmektedir. Birden fazla ameliyatın birlikte yapılması ise ameliyat ücretlerini değiştirmektedir. Bu nedenle ameliyat ücret bilgisi hakkında doğru ve sağlıklı yapılabilmesi için hasta ile yüz yüze görüşmek ve hastanın muayene edilmesi gereklidir.

Karın germe ameliyat ücretleri kişiye yapılacak olan işlemlere göre değişiklik göstermesi ve sağlık bakanlığı tarafından da internetten fiyat verilmesi yasaklandığı için en doğru ve net fiyat bilgisi bizlere ulaşabilirsiniz.

Yazar: Op. Dr. Sezi Ceylan