+90 541 231 00 22
info@seziceylan.com.tr

KARIN GERME

Yayınlayan: Op. Dr. Sezi Ceylan
Kategori: Annelik Estetiği Bursa, Bursa Estetik Cerrah, Bursa Meme Estetiği, bursa meme küçültme, Bursa Meme Plastik Cerrahi, Bursa Meme Protezi, Bursa Plastik Cerrahi, En iyi plastik cerrah bursa, gögüs küçültme ameliyatı bursa, Karın germe Bursa, Karın Germe Uygulaması

Karın germe ameliyatı; kilo değişimleri, gebelik veya obezite cerrahisi sonrasında karın cildinde meydana gelen sarkma ve/veya karın bölgesinde biriken yağ dokunun giderilmesi için yapılmaktadır.

Özellikle gebelik sürecinde karın kasları zayıflamakta ve biribirinden ayrılmaktadır (rectus diyastazı). Bunlara ilaveten hormonların etkisi ile bel ve karın bölgesi cilt altı yağ dokusunda artma olmaktadır. Gebelik öncesi ve sonrasında aktif spor yapmamış, ve bir de kilo kontrolünü sağlayamamış iseniz özellikle çoklu gebelik sonrasında karın bölgesinde maalesef ciltte sarkmalar, çatlaklar ve bölgesel yağ doku artışı olmaktadır.

Her neden ile olursa olsun karın bölgesindeki sarkma ve cilt yağ doku fazlalıkları karın germe ameliyatı ile giderilebilmektedir. Karın germe ameliyatlarında amaç zayıflamış ve birbirinden ayrılmış olan karın kaslarının tekrar orta hatta birleştirilmesi, fazla ve sarkan cildin çıkarılması ve gerekli durumlarda liposakşın yöntemi ile bel ve sırt bölgesindeki yağ dokuların da alınarak tam bir karın şekillendirmektir. Bu ameliyat sırasında özellikle alt karın bölgesinde oluşan cilt çatlakları da giderilmiş olmaktadır

Karın germe ameliyatı genel anestezi altında yapılmakta olup ortalama 3 saat sürmektedir. Ameliyat sonrasında 1 veya 2 gece hastane kalınmaktadır. Ameliyatta kullanılan teknik nedeniyle ameliyattan hemen sonra dik yürünebilir.

Ameliyat sonrasında ilk 10-15 gün istirahat edilmesi önemlidir. Bu dinlenme sürecinde sürekli yatakta yatmanız gerekmez ancak günlük işlerde bir adım geride durmanız ve size ‘hizmet’ edilmesine müsade edin, bu süreç iyileşmenizin hızlı olmasına yardımcı olacaktır.

İlk 6 hafta ağır iş yapmamalı veya ağır yük kaldırmamalısınız. Karın kasını çalıştıran spor aktivitelerine yine ortlama 1.5-2 ay sonra başlayabilirsiniz. Özellike bu 2 aylık sürecin sonunca pilates benzeri egzersiz yapmak ameliyat sonuçlarının çok daha iyi olmasını da sağlayacaktır.

Karın germe ameliyatı aslında izli bir ameliyattır ve ameliyat izi çamaşır içinde kalacak şekilde planlanır. Genellike sezaryen izinin seviyesinde 2 leğen kemiği arasında uzanan bir iz şekildedir. İyi bir iz bakımı ile ortalama 1- 1,5 yıl içinde silik bir iz haline gelmektedir.

Karın germe ve vücut şekillendirme ameliyatları ile amacımız aynaya baktığınızda kendinizi daha mutlu hissetmenizdir.

Yazar: Op. Dr. Sezi Ceylan