+90 541 231 00 22
info@seziceylan.com.tr

MEME KÜÇÜLTME AMELİYAT ÜCRETLERİ 2022

Yayınlayan: Op. Dr. Sezi Ceylan
Kategori: Annelik Estetiği Bursa, Bursa Estetik Cerrah, Bursa Meme Estetiği, bursa meme küçültme, Bursa Meme Plastik Cerrahi, Bursa Meme Protezi, Bursa Plastik Cerrahi, En iyi plastik cerrah bursa, gögüs küçültme ameliyatı bursa, göz kapağı ameliyaı ücretleri, göz kapağı estetiği ücretleri, göz kapağı estetiği ücretleri bursa, Karın germe Bursa, Karın Germe Uygulaması

Meme küçültme ameliyatı hem sağlık hem de estetik amaçlı yapılan ameliyat grubundandır. İnternet veya telefon ile ameliyat ücretleri hakkında bilgi almak ve ücrete göre karar vermek maalesef çok sık yapılan bir hatadır.

Meme ameliyatları kişiye özel planlanmalıdır, herkese aynı teknik uygulanamayacağı gibi herkeste de aynı sonuç alınmamaktadır. Hastanın muayene bulgularına göre memenin büyüklüğü ve sarkıklığı, meme dokusunun yapısı(yağ/meme oranı), hastanın boy ve kilosu, doğum yapmış olup olmaması, ailede meme kanseri olup olmadığı gibi bir çok parametre birlikte değerlendirilmektedir. Bunların sonucuna göre bir ameliyat tekniği belirlenerek hastaya anlatılır, ameliyat ve sonraki süreç hakkında bilgilendirilir. Ameliyat sonrasında nasıl bir sonuç elde edilebileceği anlatılır ve benzer sonuçlar gösterilir. Hastanın beklentisi dinlenir. Tüm bu bulgular, karşılıklı güvenli doktor-hasta ilişkisinin kurulması ile ameliyat kararı verilmelidir. Meme küçültme ameliyat ücretlendirilmesi ise ameliyatın yapılacağı hastane, hastanede kalış süresi, kullanılacak ameliyat tekniği, ek işlem uygulanıp uygulanmayacağı, ameliyatı yapacak olan uzman hekimin deneyimine göre değişkenlik göstermektedir.

Meme küçültme ameliyatları bazı durumlar dışında SGK tarafından karşılanmamaktadır ve bu nedenle özel sigortalar tarafından da karşılanmamaktadır. Ancak 3. Basamak olarak nitelendirilen üniversite veya eğitim araştırma hastanelerinde meme büyüklüğünün yol açtığı sağlık problemlerinin ilgili kurul tarafından değerlendirilerek raporlanması halinde ücretsiz yapılabilmektedir.

2022 Meme küçültme ameliyat fiyatı ile ilgili detaylı ve doğru bilgiye uzman hekimimiz ile görüşerek ve muayene olarak ulaşabilirsiniz. Uzman hekimimiz ile görüşmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazar: Op. Dr. Sezi Ceylan