+90 541 231 00 22
info@seziceylan.com.tr

Liposakşın

Liposakşın, bir tür vücut şekillendirme yöntemidir. Belirli bölgelerde var olan dirençli ve fazla yağ dokuların alınarak size daha belirgin vücut hatları ve daha düzgün bir proporsiyon sağlar. Sonuçları ameliyatsız yöntemlere göre daha kesindir ve öngörülebilirdir.

Genellikle uygulama alanları; bacak, karın, kalça, bel, üst kol, sırt, çene altı, diz içi ve göğüs bölgesidir. Liposakşın tek başına uygulanabileceği gibi diğer vücut şekillendirme ameliyatları(karın germe, meme küçültme, kol germe, yüz germe v.b.) ile birleştirilerek daha iyi sonuç alınmasını sağlayan yardımcı bir yöntemdir.

Liposakşın bir kilo verme yöntemi değildir. Sadece spor ve diyete dirençli yağlardan kurtulmanızı sağlar, böylelikle daha orantılı vücut hatlarına kavuşursunuz.

Liposakşın bir tür sellülit tedavi yöntemi değildir. Ancak, işlem sırasında sellülit görünümüne neden olana deri ile yağ doku arasındaki bağlar koparıldığı için göreceli olarak sellülit görünümü kaybolmakta veya azalmaktadır.

Liposakşın bir tür ameliyat olup ameliyathane ortamında genel veya lokal anestezi altında yapılır.

Klasik, lazer, ultrasonik, radyofrekans veya vaser gibi kullanılan yöntem ve teknolojik gelişime göre değişik şekillerde isimlendirilmektedir. Temelde hepsi aynı prensibe dayanmakta olup amaç yağ dokunun parçalanması ve vücut dışına alınarak kalıcı olarak yok edilmesidir.

İşlem sonrasında hastaya basınçlı özel bir korse giydirilir ve bu 4-6 hafta kullanılır. Ameliyat süresi işlem yapılacak bölgeye değişmektedir. Hastalar yapılan işlemin büyüklüğüne ve genel anestezi alma durumuna göre 1 gün hastanede kalabilir veya aynı gün taburcu edilebilir. Başlangıçta hafif morluk ve şişlikler olabilmektedir, morluklar 1 hafta içerisinde, şişlikler ise 6-8 haftada belirgin gerilemekte olup 3-6 ay için kesin sonuç ortaya çıkar.