+90 541 231 00 22
info@seziceylan.com.tr

Tüm Vücut Germe Ve Şekillendirme

Tüm vücut germe ve şekillendirme ameliyatları genellikle tüp mide, gastrik by-pass v.b ameliyatlar sonrasında aşırı kilo verme veya sık kilo değişimine bağlı doku elastikiyetinin kaybolduğu ve belirgin deri sarkmalarının olduğu durumlarda yapılmaktadır.

Vücut germe ve şekillendirme kilo verme serüveninin son bölümüdür.  Böylelikle daha orantılı ve şekilli vücut görünümüne kavuşursunuz.

Vücut germe işlemleri genellikle 3 seans olarak planlanır: alt vücut germe; karın bölgesi  ve belden arkaya doğru alt sırt bölgesini içeren 360 derece germe(body lift) veya belt lipektomi, kalça şekillendirme, üst vücut germe; kol germe, meme dikleştirme ile birlikte gövde yan kısımın şekillendirilmesi , ve uyluk germe.

Genellikle ilk seansta karın ve bel bölgesinde çepeçevre cilt fazlalığı ve sarkma ile birlikte popoda aşağı düşme ve hacim kaybı varsa tek ameliyatta hem popo kaldırma ve şekillendirme hem de karın ve bel bölgesine germe ameliyatı (belt lipektomi veya 360 derece body lift) yapılır. 2. seansta ise kol germe, memedeki sarkma protezli veya protezsiz meme dikleştirme ile ve göğüs yan duvardaki cilt sarkmaları giderilmektedir. Son aşamada ise uyluk germe yapılmaktadır. Bu ameliyat esnasında gerekli ise liposakşın eklenmektedir.

Vücut germe ameliyatları genel anestezi altında hastanede ortamında yapılır. Genellikle 2-3 gece hastanede kalınır. Ameliyattan sonra 4-6 hafta kadar özel korseler kullanılır.  Ortalama 10- 15 günde kendinizi iyi hisseder ve günlük işlerinizi çok kolay yapabilir duruma gelirsiniz. Böyle bir ameliyat sonrasında özellikle bol proteinli beslenme önerilir ve  uzun kesilerin olduğu izli ameliyatlar olduğu için iz bakımı önemlidir.

Böyle bir ameliyat için kilonuzun sabit olması( en az son 6 ay), insülin bağımlı diyabet, kronik böbrek yetmezliği, periferik damar hastalığı gibi yara iyileşmesini olumsuz etkileyecek ciddi bir sistemik hastalığınızın olmaması, vitamin ve mineral eksikliğinizin olmaması gerekli ve kesinlikle sigara içmiyor olmalısınız veya ameliyattan en az 3 hafta önce bırakmış olmalı ve sonrasında 3 ay kadar içmemelisiniz.

Tüm vücut germe ve şekillendirme ameliyatlarının sonucu genellikle hemen fark edilir. Ancak yine de izlerinin görünürlüğünün kaybolması ve nihai sonuç ortalama 2 yılı bulmaktadır.